Make your own free website on Tripod.com

Jak na výstavu psů

Já a Yanda ve výstavním kruhu

Úvod:

Majitel tibetského teriéra musí minimálně jednou v životě absolvovat výstavu, poku chce, aby jeho pes nebo fenka byli připuštěni do chovu, tedy splnily jednu z podmínek uchovnění . Je v zájmu majitele, aby byl pes předveden v té nejlepší kondici, proto je nutné pečovat nejen o zdraví, ale i výživu a srst.

Jak se přihlásit na výstavu:
Pro přijetí na výstavu musíte včas (do uzávěrky) zaslat řádně vyplěnou přihlášku, spolu s potvrzením o zaplacení vstupního poplatku a kopií průkazu původu na sekretariát pořadatele výstavy (adresa na přihlášce). O přihlášku na výstavu musíte včas (alespoň 3 měsíce před konáním výstavy, aby přišla do uzávěrky) požádat pořadatele (nejlépe na korespondenčním lístku). Místa, data konání a kontaktní adresy pořadatelů najdete v kynologickém tisku (PES Přítel člověka, HW-Svět psů) a ve Zpravodaji TTC (pouze pro členy Tibetan Terrier Club).

Co s sebou:
Asi 14 dní před konáním výstavy obdržíte poštou vstupní list, kde je uveden znovu den konání, a který platí jako vstupenka pro jednu osobu a poukázka na výstavní katalog. S sebou musíte ještě mít průkaz původu psa a očkovací průkaz, v něm potvrzení od veterinárního lékaře ne starší 3-5 dnů (dle propozic na výstavu) a řádné očkování proti psince, hepatitidě, parvoviroze a vzteklině (ne starší 1 rok a mladší 1 měsíc). Pevné nervy, psa, předváděčku, kartáč, hřeben, sprej, misku na vodu, lahev s pitnou vodou, ručník, podušku pro psa, skládací židličku pro sebe atd... Vše co potřebujete na 1 den strávený mimo domov.

Jak vše na výstavě funguje:
Po příjezdu (ráno do konce přejímky) musíte se psem projít veterinární kontrolou a pak si vyzvednout materiály (katalog...) při přejímce na základě vstupního listu. V katalogu si vyhledejte číslo kruhu a dle plánu rozmístění kruhů se k němu přesuňte. Zkontrolujte zda je skutečně tibetský teriér na kruhu napsán, pak už zbývá jen čekat až přijdete na řadu a předvést svého miláčka jak se patří.

Předchozí rada..........Menu Rady............Další rada

.......HOME